Jak przechowywać nasiona marihuany?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób prawidłowo przechowywać nasiona konopi. Czy mogą się one zepsuć? Oczywiście, jak każdy inny rodzaj nasion. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam ten temat. Warto przyłożyć się i zapoznać z warunkami w których nasiona uzyskują najdłużej swoją zdolność do kiełkowania.

W odpowiednich warunkach nasiona konopi mogą być przechowywane przez wiele lat. Świeże nasiona mają kiełkowalność na poziomie większym niż 90%. Naturalnie z czasem się ona zmniejsza. Dzięki trzem podstawowym czynnikom zachowamy ich dobrą kondycję dłużej, co przyczyni się do oszczędności ekonomicznych i czasu potrzebnego na zaplanowane działania. Zasadę przechowywania nasion konopi można zmieścić w jednym zdaniu:
TL;DR Nasiona konopi przechowujemy w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.
Dlaczego? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

marijuana, cannabis, hash-3065612.jpg

Wilgotność

Prawidłowy poziom wilgotności ma kluczowe znaczenie. Jeśli środowisko jest zbyt wilgotne, nasiona będą pochłaniać wilgoć z powietrza. Może to wywołać kiełkowanie lub spowodować inne problemy, takie jak gnicie. Jeśli przechowujesz nasiona tylko przez krótki czas (nie dłużej niż kilka miesięcy), wilgotność względna między 20% a 30% jest w porządku. Jeśli przechowujesz je dłużej, zalecamy jeszcze niższy poziom wilgotności na poziomie od 8% do 10%. Wilgotność nigdy nie jest dobra dla przechowywanych nasion. Dobrym sposobem na jej zmniejszenie jest dodanie środka osuszającego do pojemnika, w którym przechowujesz nasiona. Zalecanym środkiem pochłaniającym wilgoć jest żel krzemionkowy, często dołącza się go do produktów, które mają pozostać suche. Te małe torebeczki z granulatem, które możemy znaleźć w pudełkach po butach to właśnie żel krzemionkowy. Dołącz jeden do pojemnika z nasionami i wymieniaj go co kilka miesięcy. Następnym produktem absorbującym wilgoć jest ryż. Wsyp go do pojemnika z nasionami i wymieniaj co jakiś czas, a również spełni swoje zadanie.

spray, water, mist-316524.jpg

Światło

Nasiona należy przechowywać w ciemności, ponieważ promienie słoneczne czy też światło sztuczne wyzwala kiełkowanie. Nasiona wystawione na działanie światła, nawet jeśli nie mają żadnych innych warunków wymaganych do kiełkowania, uruchamiają procesy chemiczne doprowadzające do niego.. Co za tym idzie zaczynają one zużywać zgromadzone składniki odżywcze, dlatego zmniejsza się ich szansa na kiełkowanie w przyszłości. Kiedy później spróbujesz je wykiełkować, może okazać się. że nie mają wystarczającej ilości składników odżywczych, więc szanse powodzenia na to znacznie się zmniejszają.

light, technology, creativity-1283987.jpg

Temperatura

Im chłodniej, tym lepiej, jeśli chodzi o przechowywanie nasion konopi. ale tylko do pewnego momentu. Nie powinno doprowadzać się do tego, aby nasiona zamarzły, bo istnieje przy tym ryzyko ich uszkodzenia. Idealna temperatura wynosi od 6° do 8° stopni Celsjusza. Z pewnością można je przechowywać w cieplejszych temperaturach, ale skróci to okres ich przydatności. Jeśli planujesz trzymać je przez długi czas bez kiełkowania, przechowywanie w lodówce idealnie się w tym przypadku sprawdzi.

thermometer, temperature, cold-3125361.jpg

Tlen

Jeśli ziarno otrzymuje stały dopływ świeżego tlenu, zaczyna „oddychać”. Może to prowadzić do przedwczesnego kiełkowania. Aby temu zapobiec, przechowuj nasiona w hermetycznym środowisku, bez dostępu tlenu. Idealna jest próżnia wewnątrz, ale wystarczający do naszych potrzeb będzie także zwykły, zamknięty szczelnie pojemnik.

cloudy, blue, sky-3492212.jpg

Na zakończenie


Mamy nadzieje, że na zakończenie tego wpisu, omawiane zagadnienie stało się bardziej zrozumiałe. Teraz przechowywanie naszych drogocennych nasion to pestka! To wszystkie zasady, które powinniśmy znać, żeby zachować ich długą żywotność. W następnym artykule z tej serii zajmiemy się pojemnikami i miejscami, które do tego celu nadają się idealnie. A w jaki sposób Wy przechowujecie swoje nasiona? Dajcie znać w komentarzach o swoich patentach, które z powodzeniem stosujecie. Czekamy na opinie i zapraszamy do kontaktu.

Shopping Cart