Scroll to Content

Jeśli grałeś w golfa, prawdopodobnie słyszałeś o 19. dołku. To slogan dla golfistów w barze lub klubie, w którym gracze idą pić po rundzie. Jest tak blisko związany z golfem, że après-ski jest na nartach i jest tradycyjnie prawie obowiązkowe. Ale co, jeśli nie chcesz pić? A co, jeśli wolisz marihuanę od alkoholu?

Cóż, jeśli jesteś we wschodnim Ontario, wkrótce będziesz mógł nosić swoje zbiory w klubie golfowym Lombard Glen Golf and Country, którego nowa własność mówi, że będzie „przyjazna dla konopi”. Tak przyjazna, że zobowiązali się zmienić nazwę na Rolling Greens.

Ten zespół właścicielski jest kierowany przez Gordona Weiske, inwestora z Toronto, którego najnowszy i bardzo ambitny projekt – Cannabis Air, przyjazny hotelowi w stylu konopi w centrum Toronto Village przy kompleksie kondygnacji Grange – nigdy nie został zrealizowany. Mimo to wydaje się być entuzjastą swojego najnowszego przedsięwzięcia. „Nasz slogan będzie” come roll with us „- powiedział, dodając:” Mój telefon od czasu ogłoszenia prawie cały czas brzęczy. ”

Oczywiście klub nie będzie oferował marihuany na sprzedaż, ale raczej pozwoli, a nawet zachęci gości do wzięcia udziału w golfie.

Kurs odbywa się w niewielkiej populacji około stu Lombardii w prowincji Ontario, około dziesięć minut jazdy od siedziby Smith’s Falls giganta upraw Cannabis Canopy Growth, mniej więcej w połowie drogi między Ottawą i Kingston. Weiske zwraca uwagę, że Canopy Growth nie ma związku z polem golfowym.

Tradycyjnie golf był kojarzony ze starszą, bardziej konserwatywną publicznością i, w rzeczy samej, wiele kanadyjskich pól golfowych sprawiło, że było to wskazane, by zakazać używania konopi na swoim terenie wkrótce po tym, jak używanie marihuany stało się legalne w październiku. Weiske i jego zespół widzą to inaczej. „Golf jest naprawdę dobrany do tego,” powiedział, „ponieważ golfiści od lat mają piwo lub dwa na polu golfowym – a teraz mogą cieszyć się paleniem i nadal grać.”

Zespół Weiske ma przejąć kurs 1 kwietnia. Ponieważ żaden z inwestorów nie ma dużego doświadczenia w prowadzeniu pola golfowego, powiedzieli, że osiągnęli porozumienie z poprzednimi właścicielami, Dave’em i Jeanem. Sherman, aby nadzorować codzienne operacje po przejęciu.

Pierwszy dla Kanady

Podczas gdy Rolling Greens, jeśli tak się stanie, byłby pierwszym w Kanadzie, pomysł nie jest bez precedensu. W Kalifornii działa już kilka pól golfowych przystosowanych do uprawiania marihuany, w marihuanie powstaje kombinacja farmy konopi i pola golfowego, a magazyn Golf Digest przetestował swoich reporterów, aby dowiedzieć się, w jaki sposób konopie indyjskie wpłynęły na ich grę w golfa (alarm spoilerów: trochę marihuany poprawiło ich umiejętności).

The Lombard Glen Golf and Country Club to 160-hektarowy (65 ha), dziewięciodołkowe pole z klubem licencjonowanym na bazie alkoholu, który może pomieścić 154 osoby. Przed ogłoszeniem, była najbardziej znana z tego, że była ojczystą kanadyjską zawodową Brooke Henderson (która zajmuje obecnie ósme miejsce na świecie) przez większą część swojej młodości. Podczas gdy Henderson ma teraz 21 lat, inni nie będą mogli pójść w jej ślady, ponieważ kurs nie pozwoli osobom poniżej 19 roku życia przebywać na terenie po tym, jak stanie się przyjazny dla konopi.