Scroll to Content

Marihuana medyczna zyskuje coraz większe grono zwolenników. Kolejne badania potwierdzają jej lecznicze właściwości. Nasiona konopi okazują się pomocne w łagodzeniu objawów jaskry, pomagają chorym na stwardnienie rozsiane, nowotwory, cukrzycę czy padaczkę. Co ciekawe, nie tylko ludzie mogą z ich niezwykłej mocy skorzystać.

Weterynarze coraz częściej zwracają uwagę na korzystny wpływ nasion konopi na stan zdrowia zwierząt. Obecnie marihuanę medyczną wykorzystuje się zatem nie tylko w leczeniu poważnie chorych ludzi, ale także czworonogów. Niestety, w ich przypadku często pojawiają się działania niepożądane, takie jak stres czy dezorientacja, jednak odpowiednie dawkowanie pod okiem specjalisty może przynieść zwierzęciu ogromną ulgę. Przede wszystkim zmniejszy ból i rozluźni mięśnie.

Nasiona marihuany okazują się pomocne w leczeniu obrzęków, zapalenia stawów oraz stanów zapalnych u kotów i psów. Konopie zwiększają również apetyt u chorych czworonogów. Taka terapia budzi jednak sporo kontrowersji i nierzadko prowadzi do nadużyć. Właściciele próbują wyłudzać recepty na marihuanę medyczną, wymyślając swojemu pupilowi przeróżne choroby. Nasiona marihuany w większości krajów świata są bowiem nielegalne.

Dyskusje nad legalizacją trwają niezmiennie od wielu lat. Nie przeszkadza to jednak w prężnym rozwoju farmacji konopnej. Pojawia się coraz więcej sklepów z nasionami marihuany, przepisów na pastę konopną czy olej RSO.

Jednym marihuana kojarzy się tylko z groźnym uzależnieniem, innym pomaga przetrwać. Badania pokazują, że zwierzęta często nie reagują na leki przeciwbólowe, w tym wypadku nasiona konopi są świetną alternatywą i jedyną drogą do uśmierzenia dolegliwości bólowych.