Jak przechowywać nasiona marihuany?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Wszystko zaczyna się od nasion

Nikt raczej nie ma wątpliwości co do tego, że w świecie Cannabis – wszystko zaczyna się od nasion. W związku z tym każdy z kolekcjonerów obowiązkowo musi zapewnić im możliwie najlepsze warunki przechowywania. Chodzi o to, aby unikać jakichkolwiek możliwych uszkodzeń. Gdy dba się o nasiona, to jednocześnie można powiedzieć, że dba się o ich przyszłe zbiory. Nasiona marihuany ogólnie rzecz biorąc są:

  • wytrzymałe
  • silne

Jednak pomimo to warto o nie odpowiednio zadbać. Jest to przecież organizm naturalny. Każdy kolekcjoner powinien mieć świadomość, że przechowywanie w zły sposób zdecydowanie negatywnie wpływa na rozwój samych roślin jak i także ich plon. Co ciekawe sama kiełkowalność może się zmniejszyć. Dla przykładu w zdrowych nasionach wynosi ona mniej więcej dziewięćdziesiąt procent. Następuje zaś w około czterdzieści osiem do siedemdziesięciu dwóch godzin. Błędne przechowywanie nasion może nawet potrzebować do siedmiu dni, aby w ogóle wykiełkować. Aby unikać problemów niepotrzebnych, to warto zastosować się do zebranych poniższych rad.

Kluczowy czynnik dla zdrowych nasion – niska wilgotność

Każdy z kolekcjonerów powinien wiedzieć, że połączenie wysokiej wilgotności i nasion marihuany może być zabójcze dla nasion. Wysoka wilgotność je po prostu uszkadza. Zatem wilgotność w żadnym wypadku nie może przekroczyć mniej więcej dwudziestu procent do góra trzydziestu procent. Rozwiązaniem wręcz idealnym jest zapakowanie nasion w sposób próżniowy czy też je przynajmniej zamknąć bardzo szczelnie. Bardzo dobre są przezroczyste tubki, w które pakowane są nasiona w wielu sklepach z nasionami marihuany. Jednak jest to sposób na zapakowanie niewielkiej ilości nasion. Jak przechowywać nasiona marihuanyGdy nie mamy pakowarki próżniowej, a zależy nam na zapakowaniu znacznie większej ilości nasiona, to rozwiązaniem bardzo dobrym jest pudełko bardzo szczelne, najlepiej z gumką bądź też zamykany szczelnie słoik. By móc jeszcze bardziej zabezpieczyć nasze nasiona przez niepożądaną wilgocią, to do tubki czy też do pudełka można wrzucić żel, który ma za zadanie pochłaniać wilgotność. Żel ten to Silica. Występuje także na rynku w postaci kulek czy też w postaci saszetek. Żel Silica zdecydowanie najłatwiej jest kupić w Internecie. Jest on także w sieci w znacznie niższej cenie. Gdy jednak nie jesteśmy w posiadaniu żelu, to możemy użyć zamiast jego ryżu. Jak wiadomo ryż także świetnie pochłania wilgotność.

Niska temperatura – równie ważna

Temperatura podobnie jak wilgotność ma olbrzymie znaczenie dla zdrowia nasion. Idealną temperaturą przechowywania nasion jest okres między minus sześć stopni Celsjusza, a osiem stopni Celsjusza. Zaś idealną temperaturą do kiełkowania jest temperatura na poziomie dwudziestu czterech stopni Celsjusza. Większość kolekcjonerów, którzy są już doświadczeni stawiają na zakup specjalnej lodówki. Jest to specjalna lodówka do przechowywania nasiona marihuany. Lodówki te są stosowane w zasadzie we wszystkich sklepach z nasionami marihuany.Niska temperatura Musimy jednak pamiętać, że w lodówkach także może się zbierać wilgoć. Jednak znaczna większość lodówek w obecnych czasach już odprowadza wilgoć. Jest to opcja No Frost chyba wszystkim znana. Jednak pomimo, że lodówkę posiadamy, to nasiona w niej lepiej jest trzymać zamknięte bardzo szczelnie. Postępować należy w identyczny sposób jak w ten, który został opisany powyżej. A co gdy nie mamy lodówki? Bądź też gdy nie mamy miejsca w lodówce? Gdy planujemy używać nasion swoich w czasie niedługim, to jak najbardziej powinniśmy schować je w szafce czy też w szufladzie, które są w pokoju znacznie chłodniejszym. W takim miejscu zdecydowanie przetrwają dużo czasu. Pojawia się jednak pytanie czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na bezpośredni rozwój roślin? Jeśli tak, to jak duży i po jakim konkretnie czasie. Z tego co można zaobserwować, to sama kiełkowalność utrzymywana powinna być na bardzo wysokim poziomie. Nawet dotyczy to przypadku przechowywania w szufladzie kilka dobrych miesięcy. Jednak warunkiem tutaj znowu jest ich szczelne zamknięcie. Najlepiej jednak, aby od razy po zakupie nasiona marihuany TanieSianie.pl trafiły bezpośrednio do specjalnej lodówki. Wówczas gwarantujemy im bardzo wysoką kiełkowalność. Do tego wszystkiego dochodzą zdrowe oraz duże rośliny. Także są to rośliny o sporym plonie.

Najlepiej unikać słońca jak i także światła

Ważną bardzo rzeczą jest także pamiętanie o tym, aby na nasiona w bezpośredni sposób nie świeciło światło. Trzymanie nasion marihuany w miejscu, w którym na nie świeci światło może naprawdę bardzo mocno zmniejszyć ich kiełkowalność. Nasiona najczęściej są zamknięte bardzo szczelnie oraz także nie przepuszczają w ogóle światła. Jednak wiele firm ma takie opakowanie przez które nasiona są widoczne. W takiej sytuacji należy pilnować, aby nie zostawić ich gdzieś na wierzchu gdzie światło dzienne dochodzi czy też miejsce gdzie są włączone lampy.

Kilka słów drogą podsumowania

Na samym końcu zawsze dochodzi do podsumować. Inaczej nie mogło być w przypadku nasion marihuany oraz ich przechowywaniu. Musimy zauważyć, że od razu po zakupie nasion marihuany należy je obowiązkowo schować szczelnie zamknięte w lodówce. Najlepiej gdy będziemy je przechowywać w pojemniku bardzo szczelnym, w którym znajduje się ryż czy też żel Silica. Po zamknięciu opakowanie nie wolno ich w żadnym wypadku otwierać. Absolutnie musimy wiedzieć, że każda zmiana wilgotności jak i także temperatury naraża je na bardzo poważne uszkodzenia. Gdyby każdy się zastosował do porad opisanych powyżej, to wszystkie nasiona były by zdrowe oraz przetrwałyby naprawdę długie lata. Przechowywanie nasion konopiOkazuje się, że w dobrych warunkach nasiona marihuany mogą być zdrowe przez okres dziesięciu lat. Jednak specjaliści od świata Cannabis nie polecają czekać, aż tak długiego okresu czasu. Mimo tego, że wiedzieliśmy o tym, że przechowywane nasiona w gorszy sposób potrafią nawet kiełkować bez najmniejszego problemu i to nawet po kilku miesiącach, to w ogóle nie oznacza, że rośliny będą w stu procentach zdrowe. Należy zatem tylko w miarę możliwości starać się spełniać wszelkie zalecenia, aby mieć stu procentową pewność, że wszystko naprawdę pójdzie gładko w momencie przyjścia czasu na użycia nasiona. Nasiona marihuany są zbyt drogie, aby pozwalać sobie na ich zniszczenie. Nikomu przecież nie spadają z nieba pieniądze, aby móc je wydawać na byle co. Szanujmy nasiona marihuany i traktujmy je jako organizmy naturalne, które przez naszą nieuwagę mogą niestety ulec zniszczeniu. Mając odpowiednie zasoby pieniężne na nasiona marihuany, to powinniśmy także dysponować budżetem, który pozwoli nam na zakup specjalnej lodówki, o której była mowa powyżej. Utrzymanie nasion marihuany w odpowiedniej temperaturze jak i także w odpowiednim stopniu wilgotności jest niezwykle trudne. Bez specjalnej lodówki możemy sobie z tym nie poradzić. Szczególnie dotyczy to osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nasionami marihuany. Osób tych wciąż przybywa. Kolekcjonowanie nasion marihuany stało się naprawdę popularnym hobby. W związku z tym producenci nasion marihuany oraz sklepy z nasionami marihuany mają przysłowiowe „pełne ręce roboty”.