Scroll to Content

1 lutego w Illinois rozpoczął się alternatywny program pilotażowy opioidów, który rozpoczyna teraz pierwszą falę rejestracji pacjentów w całym kraju związkowym Lincoln.

1 lutego zaznaczył także dzień, w którym Departament Zdrowia stanu Illinois zaczął wydawać pierwsze tymczasowe karty dostępu dla osób, które złożyły wniosek w trybie online dla osobnego Programu Medycznego Cannabis. Ze względu na regulacje pacjenci nie mogą brać udziału zarówno w państwowym programie konopi medycznych, jak i w OAPP.

Program OAPP został opracowany, aby zapewnić ludziom dodatkowe opcje radzenia sobie z bólem poza obecnie stosowanymi lekami opiatowymi. Próbuje wypełnić lukę medyczną w celu opanowania bólu w taki sposób, jakiego jeszcze nie widzimy w innych państwach. Na przykład państwo pyta: Czy potrzebujesz medycznej rekomendacji marihuany przez rok, jeśli złamana ręka wyleczy ci się w ciągu 8 tygodni? Choć może to być wygodne, aby mieć dostęp do konopi przez cały rok, rzeczywisty harmonogram zaleceń lekarza może być nieco przesadny w tym scenariuszu.

Tak więc, OAPP dostarczy marihuanę medyczną każdemu, kto w inny sposób mógłby otrzymać receptę na opioidy przez licencjonowanego lekarza w Illinois – ale nie jest to długoterminowa rekomendacja medycznej marihuany. Lekarz i pacjent muszą mieć stosunki między lekarzem a pacjentem, z zastrzeżeniem określonych zasad, w celu zapobieżenia pop-upowym lekarzom w stylu Venice Beach, które kwitną zgodnie z luźnymi medycznymi przepisami dotyczącymi marihuany obowiązującymi w niektórych stanach.

OAPP ma również znacznie niższy finansowy próg wejścia niż szerszy medyczny program pacjentów z marihuaną, logiczny pierwszy krok w kierunku skłonienia ludzi do rzucania pigułek. Podczas gdy Departament Zdrowia Publicznego Illinois pobiera 100 USD rocznie, aby stać się pacjentem kwalifikującym się do zakupów w przychodniach, osoby biorące udział w OAPP będą musiały uiścić opłatę w wysokości 10 USD, aby uzyskać dostęp przez 90 dni, zgodnie z komunikatem prasowym .

Jeśli po upływie 90 dni lekarz uzna, że ​​należy kontynuować leczenie przeciwbólowe marihuaną, może odnowić się na kolejne 90 dni. Jeśli zdecydują, że chcą wziąć udział w pełnym programie marihuany, ich status OAPP zostanie anulowany i będą oni mieli dostęp do poradni przez kolejne 90 dni, podczas gdy ich pełna rejestracja zostanie sprawdzona. Dostęp dla wszystkich osób ubiegających się o udział w procesie przeglądu rozpoczął się 1 lutego, a nie tylko przeniesienia pacjentów OAPP, podała informacja prasowa.

Illinois jest obecnie w czołówce redukcji szkód wywołanych przez marihuanę. Praktyki mające na celu redukcję szkód mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu narkotyków na użytkowników i resztę społeczeństwa, bez konieczności popierania działania. Czy palenie marihuany jest najlepszą rzeczą na ból pleców? Nie. Z pewnością lepsze to niż rozpoczęcie cyklu nieskończonego uzależnienia dzięki butelce Oxycodone.

Niestety, jedną z rzeczy, które pchają nowe zasady redukcji szkód w Illinois, jest konieczność. Epidemia opioidowa jest najważniejszym kryzysem zdrowia publicznego i bezpieczeństwa w obliczu państwa, zgodnie z państwowym planem działania dotyczącym opioidów, opublikowanym we wrześniu 2017 r.

Ustawa o alternatywach do opiatów z 2018 r., Która ustanowiła OAPP, przytoczyła raport, w którym napisano: „Napędzane przez rosnącą epidemię opioidową, przedawkowania narkotyków stały się obecnie główną przyczyną śmierci w całym kraju dla osób w wieku poniżej 50 lat. W Illinois, przedawkowania opioidów zabiły prawie 11.000 osób od 2008 roku. W ubiegłym roku prawie 1900 osób zmarło na przedawkowania, prawie dwa razy więcej niż śmiertelnych wypadków samochodowych. Poza tymi ofiarami są tysiące wizyt na oddziale pomocy doraźnej, pobyt w szpitalu, a także cierpienia osób, rodzin i społeczności. ”

Zgodnie ze sprawozdaniem z planu działania, przy obecnym rosnącym tempie przedawkowania w Illinois epidemia opioidów pochłonie 2700 istnień ludzkich w 2020 r. W sprawozdaniu wskazano również przyczyny tego spodziewanego wzrostu liczby ofiar śmiertelnych, twierdząc, że wynika to ze wskaźnika i ilości opioidów. przepisany na ból w ostatnich dekadach.