Scroll to Content

Odkąd medyczna marihuana pojawiła się w polskich aptekach, a lekarze wreszcie, bez obaw, mogą ją przepisywać pacjentom, coraz więcej osób chce się więcej o tej niezwykłej roślinie dowiedzieć. Nasza bohaterka – Hawaii Maui Waui – medyczną odmianą nie jest, ale na uwagę zasługuje, bez wątpienia.

Ta odmiana o intrygującej nazwie narodziła się na Hawajach. Przez lata była tam prawdziwą atrakcją. Kiedy dotarła do Europy, zaczęła zachwycać również tutejszych miłośników marihuany. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?

Hawaii Maui Waui, czyli mocna Sativa

Hawaii Maui Waui to w przeważającej mierze Sativa. Nie brakuje w niej jednak genów indyjki. Jest szczepem genetycznym, który pochodzi od tradycyjnej marihuany. Jej genetyki należy doszukiwać się w Hawaiian Sativa.

Zawartość THC w tej odmianie wynosi od 15-20%, w zależności od szczepu. Hawaii Maui Waui nie znalazła zastosowania w medycynie.

Hawaii Maui Waui – odporna roślina

Odmiana ta nie jest szczególnie trudna w uprawie. Wykazuje sporą odporność na choroby i pleśń. Daje całkiem satysfakcjonujące plony, jednak ma dość długi okres kwitnienia, charakterystyczny dla Sativy. Jest gotowa do zbiorów po 10-11 tygodniach. Hawaii Maui Waui osiąga maksymalnie 250 centymetrów wysokości (minimalna wysokość – metr). Sprawdza się przede wszystkim w warunkach indoor.

Hawaii Maui Waui ma dość charakterystyczny wygląd. Jej liście i topy osiągają zachwycające kształty. Potrafi oczarować nawet najbardziej wytrawnego hodowcę.

Hawaii Maui Waui – aromat i działanie

Odmiana ta może poszczycić się przyjemnym, cytrusowym aromatem, wyczuwalnym już podczas kwitnienia. Smak Hawaii Maui Waui jest owocowy, z nutą ziołową. Przewaga Sativy sprawia, że odmiana ta zapewnia przyjemny, pobudzający haj – długotrwały i mocny, ale nie przytłaczający.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).