Scroll to Content

Marihuana do najtańszych nie należy. Pewnie każdy miłośnik konopi doskonale o tym wie. Użytkownicy szukają różnych sposobów, by zaoszczędzić na suszu. Jedną z nich jest mieszanie marihuany z tytoniem.

Najlepszą opcją zaoszczędzenia jest hodowanie własnych roślinek, jednak w Polsce jest to zabronione. Podobnie zresztą jak spożywanie czy sprzedaż marihuany. By móc legalnie palić konopie, trzeba wyjechać do kraju, gdzie panuje bardziej liberalna polityka. Za susz trzeba jednak trochę zapłacić. Wielu użytkowników szukając oszczędności, miesza marihuanę z tytoniem. Czy słusznie?

Susz marihuany połączony z tytoniem – wady i zalety

Okazuje się, że jedynym plusem tej metody jest oszczędność pieniędzy. Chociaż badania udowodniły również, że dodanie tytoniu do suszu wpływa na równomierne spalanie i pozwala przyswoić znacznie większą dawkę kannabinoidów, w tym również THC – substancji, która odpowiada za psychoaktywne działanie konopi. Takie połączenie nie wpłynie jednak korzystnie na nasze zdrowie. Dym z marihuany nie jest tak szkodliwy jak dym z papierosa. Łącząc tytoń z marihuaną dostarczamy organizmowi szereg szkodliwych substancji i toksyn o działaniu rakotwórczym.

Mieszanie marihuany z tytoniem zwiększa również ryzyko uzależnienia. Potwierdziły to ostatnie badania. Regularne łączenie tych dwóch substancji może spowodować, że psychicznie się od nich uzależnimy. Naukowcy twierdzą, że osoby spożywające osobno marihuanę, osobno tytoń (lub tylko marihuanę) znacznie rzadziej się uzależniają.

Tymczasem, okazuje się, że w Europie mieszanie marihuany z tytoniem zdarza się niezwykle często (70%-90% użytkowników przyznaje się do takich praktyk). Takie rozwiązanie, mimo że oszczędne, nie jest jednak najkorzystniejsze dla zdrowia.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).