Scroll to Content

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością.

Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.

100% Sativa

Easy Sativa to w pełni sativowa odmiana, posiadająca właściwie wszystkie charakterystyczne cechy tego gatunku. Odmiana ta pochodzi z Holandii, wyselekcjonował ją Female Seeds. Poziom THC waha się w niej od 15% do 20%. Easy Sativa nie jest wykorzystywana w medycynie, choć wykazuje działanie lecznicze.

Wyjątkowo łatwa w uprawie

Easy Sativa to odmiana, która potrzebuje przede wszystkim przestrzeni, do tego stosunkowo nieduża ilość wody oraz nawozu i dobre plony gwarantowane. Nadaje się do uprawy outdoor i indoor. Ze względu na rozmiary sprawdza się szczególnie na zewnątrz. Przy optymalnych warunkach, może wyrosnąć nawet na 2,5, a nawet 3 metry. Easy Sativa zyskała miano jednej z najprostszych do uprawy odmian marihuany. Dodatkowymi jej zaletami jest duża odporność na pleśń, szkodniki oraz chłodniejszy klimat. Czas kwitnienia tej rośliny wynosi 60-70 dni. Easy Sativa zapewnia bogate plony.

Odmiana ta potrzebuje sporej przestrzeni nie tylko ze względu na dużą wysokość. Roślina ta rozrasta się również na boki, a jej topy osiągają niespotykane rozmiary. Są, przy tym, obficie pokryte żywicą i mają niesamowity, słodko-pikantny aromat. Easy Sativa prezentuje się naprawdę imponująco.

Odrobina pikantnej słodyczy

Zarówno w smaku, jak i aromacie można wyczuć wyraźną słodycz z nutą pikantnych przypraw. Jeśli chodzi o działanie jest ono typowe dla Sativy. Odmiana ta wprowadza w euforię i pobudza do działania. W niewielkim stopniu również odpręża.

 

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).