Scroll to Content

Jak wynika z opisu ma wyjątkowo intensywny smak i silny aromat, do tego może położyć na łopatki nawet najbardziej doświadczonego palacza. AK-47 to odmiana marihuany, która zasługuje na uwagę. Poświęcimy jej zatem chwilę.

AK-47 to kolejna odmiana, którą można nazwać legendą. Już prezentowaliśmy Wam kilka takich perełek. Tym razem czas na naprawdę mocną hybrydę.

Kariera AK-47

Popularność AK-47 zdobyła już w latach 90. XX wieku. Od tego czasu, nieprzerwanie trwa jej dobra passa. Jest chętnie wybierana przez hodowców i pasjonatów marihuany. Warto dodać, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych uplasowała się na drugim miejscu podczas High Times Cannabis Cup w kategorii Sativa. To spore osiągnięcie.

AK-47 jest krzyżówką takich odmian jak Columbian, Thai, Mexican i Afghani. To połączenie gatunków Sativa i Indica, z przewagą tej pierwszej. Jej moc może powalić na łopatki. Dużą zaletą tej odmiany jest łatwość uprawy. Jak na Sativę ma stosunkowo krótki okres kwitnienia.

AK-47 podczas hodowli

AK-47 jest często wybierana przez plantatorów. Sprawdza się na każdym podłożu i nie jest zbyt wymagająca. W zimniejszym klimacie warto wybierać odmiany indoor. Roślina w pomieszczeniu nie osiągnie zbyt dużej wysokości, ale zapewni całkiem pokaźne zbiory. Okres kwitnienia AK-47 wynosi 9-10 tygodni. Wyróżnia się niezwykle dużymi, niezbyt liściastymi topami o intensywnym aromacie.

Jest odporna na szkodniki

AK-47 zawiera blisko 20% psychoaktywnego THC. Jej aromat można przyrównać do specyficznego zapachu Skunka. Można w niej wyczuć również przyjemną woń drzewa sandałowego.

AK-47 dla twardzieli

To mocna odmiana, niekoniecznie polecana początkującym. Silnie pobudza do działania, dodaje energii i poprawia nastrój. Doskonale nadaje się na różnego rodzaju imprezy. Działanie AK-47 jest szybkie, bardzo mocne, długotrwałe i intensywne. Nie jest to z pewnością odmiana wykorzystywana w medycynie.

 

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).